fbpx

Pēc vairāku gadu rekonstrukcijas darbiem ekspluatācijā nodots unikāls projekts – prototipēšanas darbīca “Riga Makerspace”

Septembra vidū ekspluatācijā nodots nozīmīgs objekts Rīgas kultūrvēsturiskajā centrā – “Riga Makerspace” prototipēšanas darbnīca. Projekts […]

Septembra vidū ekspluatācijā nodots nozīmīgs objekts Rīgas kultūrvēsturiskajā centrā – “Riga Makerspace” prototipēšanas darbnīca. Projekts A. Briāna ielā 13, kura īstenošana sākās 2017.gadā, ir unikāls gan no kultūrvēsturiskā, gan arhitektūras, gan būvniecības viedokļa

“Riga Makerspace” ir mūsdienīga prototipēšanas darbnīca, kas īpaši izveidota, lai atbalstītu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas studentus, kā arī piedāvātu iespējas plašākai sabiedrībai. Šī daudzfunkcionālā vieta apvienos modernākās darbnīcas, semināru zāles un izstāžu telpas, ļaujot studentiem, māksliniekiem un uzņēmējiem sadarboties, mācīties un attīstīt savas idejas. 

Projekta īstenošanu nodrošināja pilnsabiedrība “P un S Būvniecība” ar būvniecības uzņēmumu “Pro Dev”kā vadošo partneri. Projekta ietvaros tika veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi, atjaunojot sabiedriskās telpas 1942 m2 platībā, kā arī uzceļot jaunu publisko ēku 1553 m2 platībā. 

Projekta ietvaros tika īstenoti revitalizācijas un energoefektivitātes būvdarbi – bēniņu stāva, pagraba grīdas, ēkas cokola daļas, jumta un terases pamatnes segmenta siltināšana, durvju un logu nomaiņa, kā arī jaunas ēkas būvniecība, tai skaitā pārbūvējot esošās inženierkomunikācijas un ierīkojot jaunas. Liela uzmanība tika pievērsta arī energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, lai sasniegtu 83,78 (kWh/m2 gadā) siltumenerģijas patēriņu apkurei.

“Veicot demontāžas darbus, atklājās, ka pārbūvējamās ēkas konsktrukciju stāvoklis ir daudz sliktāks nekā tika sākumā paredzēts. Mēs veicām vērienīgus pastiprināšanas darbus mūrim un pārsegumiem. Neskatoties uz sarežģījumiem, objekts ir nodots ekspluatācijā noteiktajā termiņā. Par to jāpateicas visiem iesaistītajiem speciālistiem un viņu profesionalitātei, kas kopīgi gāja uz mērķi – īstenot projektu kvalitatīvi un laikā,” norādīja Jānis Zvīnis, atbildīgais būvdarbu vadītājs.

Pārbūves rezultātā un saskaņā ar SIA “Arhitektu birojs Krasts” izstrādāto projektu vēsturiskā ēka ir ieguvusi modernu izskatu, kas atbilst mūsdienīgām prasībām un vides estētikai. Savukārt jaunbūve izceļas ar kontrastējošu, lakonisku fasādi. Teritorijā ir veikti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi. 

Iekštelpās uzstādītas apkures un klimata kontroles un ventilācijas sistēmas, lai nodrošinātu atbilstošus apstākļus darbnīcu darbībai, kā arī radītu patīkamu atmosfēru ēkas lietotājiem. Iekšējā ūdensapgāde un kanalizācija ir pilnībā uzstādīta, nodrošinot ēkā funkcionalitāti un komfortu. 

“Projekta īstenošanu ietekmēja gan pandēmijas izraisītā būvniecības krīze, gan Krievijas sāktais karš Ukrainā. Divas lielas krīzes īsā laika nogrieznī bija liels izaicinājums, bet esam gandarīti, ka tās izdevās veiksmīgi pārvarēt,” uzsvēra J. Zvīnis. 

Ēkai A. Briāna ielā 13 ir daudzveidīga vēsture. Tā tika būvēta 1880.gadā kā divstāvu veļas mazgātava, bet 30 gadus vēlāk paplašināta līdz četriem stāviem. 1922.gadā ēka tika pārprofilēta par diegu fabriku un papildināta ar greznām logu dekorācijām un koka pildiņu durvīm. Padomju laikā ēkā atradās Valsts vieglās rūpniecības tehnikums, kas tajā darbojās līdz pat 2009. gadam. Kopš tā laika objektā netika veikti nekādi ieguldījumi, bet ēka tika izmantota dažādiem kultūras pasākumiem.


  25.09.2024